Dnes v nabídce 3473 produktů...

Nůž z damascenské oceli Korshun, Siberia Knives

Kód: SIB059
7 500 Kč / ks 6 198,35 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Ručně kovaný lovecký nůž z damaškové oceli Korshun značky Siberia Knives má rukojeť ze stabilizované karelské břízy a s patkou ve tvaru hlavy dravce. Celková délka čepele 140-145 mm a tloušťka čepele 3,5 - 4 mm. Nůž je dodáván s pouzdrem z hovězí kůže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně kovaný lovecký damaškový nůž Korshun - karelská bříza - Siberia Knives

  • Typ oceli: torzní damascenská (damašková), překládaná
  • Tvrdost ostří po zakalení (HRC): 59-60
  • Délka čepele (mm): 140-145
  • Tloušťka čepele (mm): 3,5 - 4
  • Rukojeť nože: stabilizovaná karelská bříza
  • Pouzdro: hovězí kůže 

Složení čepele:

  • ХВГ, У8, ШХ15 - CHVG, U8, ŠCH15
  • ChVG - ČSN 19712 - legovaná nástrojová ocel
  • U8 ČSN 19152 - nelegovaná nástrojová ocel
  • ŠCh15 - ČSN 14100 - ložisková ocel

Habr obecný:

Habr je statný strom s mohutnou korunou, který je schopen se dožít až 160 let. Dobře snáší ořezávání a proto se hojně vyskytuje v živých plotech. Oblast výskytu je velice široká - od Evropy, Malé Asie až po Východní Asii. Konkrétně v Rusku se habr využívá při výrobě střeněk k loveckým nožům ve stabilizovaném, černém provedení. Nože opatřené takovou rukojetí vypadají velice elegantně.


Už v dávných dobách byl nůž nebo meč nejen zbraní, nástrojem k přežití, ale také symbolem postavení a moci. Mistři a umělci se předháněli ve výrobě nožů všemožných tvarů s použitím různých materiálů a vysokou kvalitou zpracování. Už dávno nešlo o to, aby se nožem něco uřízlo, to se považovalo za samozřejmost, ale také o to, aby daná zbraň vyvolávala obdiv a odkazovala na stupeň společenského postavení. Čím byla výroba složitější a použité materiály honosnější, tím byla zbraň dražší, a ne pro každého.

Moderní doba přinesla odlišný pohled na chladné zbraně a speciálně nože. Dnes většina populace vnímá nůž jako spotřební věc. Naštěstí je stále velké množství lidí, kteří hledají kvalitu, nápaditost a chtějí vlastnit něco výjimečného. Ruské nože značky Siberia pocházejí z oblasti Nižního Novgorodu, kde se nože kovaly už od 16. století. Zde velmi dobře vědí, jak ukovat pořádný, krásný nůž. Jsou v tom dobří a mají svůj vlastní styl. Představujeme vám kolekci nožů značky Siberia, které v sobě spojují staré tradice a nový pohled na nožířské umění. Doufáme, že vlastnictví takového nože vám bude přinášet radost, ať už se rozhodnete ho používat v přírodě, nebo nůž zakonzervujete jako sběratelský kus.

Ruské nože, obecně, se vyznačují poněkud nestandartními tvary čepelí. Vzniku tohoto designu paradoxně pomohla ruská legislativa. V Rusku existuje rozlišení mezi noži, které jsou určeny pro boj a pro běžné užití (např. lov). Bojové nože mají přesnou specifikaci toho, jak daný nůž musí vypadat (ostří, osa, zakřivení, apod.). Výrobci se přizpůsobili a vyrábí nože nesplňující bojovou specifikaci. Díky tomu můžeme nabídnout naším zákazníkům tvary, které se vymykají tomu, co jsme zvyklí vidět na českých výstavách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Damaškové nože (Rusko)
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-siberia-knives-damaskove-ruske-lovecke-noze

Kvalita, nápaditost a výjimečnost. Ručně kované lovecké nože z damascenské oceli značky Siberia Knives pocházejí z kovárny sídlící v oblasti Nižního Novgorodu, kde se nože kovaly už od 16. století...

Kvalitní nože.cz na Firmy.cz Hodnocení obchodu na Zboží.cz