Nářaďový nůž Victorinox SwissTool Spirit MX, clip

Kód: 3.0224.MKB1
4 090 Kč –5 %
naradovy nuz swiss tool spirit clip victorinox kvalitni noze 35
4 090 Kč –5 % 3 889 Kč / ks 3 214,05 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Multifunkční kapesní nářadí z nerezové oceli s pojistkou Liner Lock System s klipem pro upevnění na opasek. Nástroje: tenké kombinované kleště se štípačem na tenký drát až do tvrdosti 40 HRC a se střihačem tvrdých drátů, šroubovák 2 mm, otvírák na konzervy se šroubovákem 3 mm, otvírák na lahve se šroubovákem 6 mm, ohýbačkou drátů a s otvíračem krabic, velká čepel, nůžky, pilka na železo s pilníkem na železo, pilka na dřevo, výstružník / průbojník s multifunkčním háčkem, křížový šroubovák 1/2, dláto a škrabka s odstraňovačem izolace drátů, nařezávačem izolace kabelů a podélným nařezávačem kabelů, příprava na vývrtku, otvor na lanko.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Multifunkční kapesní nářadí Victorinox SwissTool Spirit MX s klipem pro upevnění na opasek

 • Délka 105 mm
 • Výška 17 mm
 • Hmotnost 212 g
 • Nerezová ocel
 • Pojistka nástrojů Liner Lock System

Nástroje nářaďového nože SwissTool Spirit MX:

 1. tenké kombinované kleště se
 2.  - štípačem na tenký drát až do tvrdosti 40 HRC
 3.  - štípačem tvrdých drátů
 4. šroubovák 2 mm
 5. otvírák na konzervy se
 6.  - šroubovákem 3 mm
 7. otvírák na lahve se
 8.  - šroubovákem 6 mm
 9.  - otvíračem krabic
 10.  - ohýbačkou drátů
 11. velká čepel
 12. nůžky
 13. pilka na železo s
 14.  - pilníkem na železo
 15. pilka na dřevo
 16. výstružník / průbojník s
 17.  - multifunkčním háčkem
 18. křížový šroubovák 1+2
 19. dláto a škrabka s
 20.  - odstraňovačem izolace drátů
 21.  - nařezávačem izolace kabelů
 22.  - podélným nařezávačem kabelů
 23. příprava na vývrtku
 24. otvor na lanko

Legendární švýcarské nože Victorinox se vyrábí již od roku 1891, kdy se uskutečnila první dodávka pro armádu. Společnost Victorinox je v současnosti největším výrobcem nožů a nástrojů v Evropě, které se dováží do více jak 100 zemí světa. Světový úspěch nožů Victorinox spočívá v jejich kvalitě, ceně, bezvadné funkčnosti a mnohostrannosti použití každého nástroje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nářaďové a sportovní nože
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

victorinox-logo

Karl Elsner, zabývající se výrobou nožů, založil koncem 19. století společenstvo nožířů, které začalo vyrábět nože pro švýcarskou armádu. Tyto nože byly sice velice odolné, ale příliš těžké. A tak si Karl Elsner stanovil cíl, kterým bylo vyrobit lehký, kompaktní, mnohostranný a spolehlivý nůž. Svůj úkol splnil a roku 1897 si nechal patentovat nový zavírací nůž Original Swiss Army Knife, který sice nebyl oficiální výbavou švýcarské armády, ale důstojníci si jej kupovali sami. Díky své kvalitě a originalitě se nůž těšil velké oblibě široké veřejnosti.

Roku 1909 Karlu Elsnerovi zemřela matka, a  tak na její počest byla společnost pojmenována jejím jménem - Victoria. Vznikl také znak firmy, bílý kříž na červeném štítu, který slouží jako ochranná značka před padělky. Tento znak používá Victorinox dodnes a těžko najdete člověka, který by ho neznal. Od roku 1921 se nože začaly vyrábět z nerezavějící ocele, a tak se Karl Elsner rozhodl změnit jméno společnosti na Victorinox - spojením slov Victoria a Inox (ocel).

Kapesní nože Victorinox začaly dobývat svět. Především po 2. světové válce, kdy nože nakoupila vláda USA pro všechny složky své armády. Na základě požadavků trhu byl v dalších letech nůž rozšířen o mnoho dalších nástrojů. Klasický tvar i skladba nástrojů se dokázali přizpůsobit dle potřeb cílové skupiny zákazníků. Díky těmto vlastnostem se kapesní nože Victorinox staly legendárními. Můžeme je najít ve všech sportovních i profesních odvětvích. Victorinox vyrábí nože vybavené například USB diskem, záchranné složky využívají RescueTool, pro kutily je skvělý nůž SwissTool s kleštěmi, na golfu vládne zase Golftool. Velmi širokou nabídku zpestřují všelijaké kuriozity, například nůž na doutníky či vlajková loď společnosti - SwissChamp s 80 funkcemi.

V roce 1969 začal Victorinox vyrábět i kuchyňské nože, nože pro domácnost, nůžky a mnoho dalších kuchyňských potřeb. Dnes společnost čítá přes 1700 zaměstnanců po celém světě a její roční tržby se pohybují okolo 500 miliónů švýcarských franků.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz