Kapesní nůž / klíčenka Victorinox Classic SD Brilliant 58 mm, Damast

Kód: 0.6221.34
6 189 Kč / ks 5 114,88 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Rafinovaný zvenčí, silný uvnitř – Classic Brilliant Collection. Briliantový je diamant s puncem výjimečnosti.

Vyberte si ze tří stylových modelů. Každý kus je vyroben z nejlepších materiálů a je
dodáván se speciální dárkovou krabičkou.

Kapesní nůž o velikosti 58 mm je vhodný také jako přívěsek na klíče.

Nástroje(počet funkcí 5): malá čepel, pilník na nehty se šroubovákem 2,5 mm, nůžky, nerezový kroužek na klíče.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kapesní mini nůž / klíčenka Victorinox Classic SD Brilliant 58 mm, Damast

(v dárkovém balení a s certifikátem)

(uvedený rozměr vyjadřuje délku zavřeného nože)

Kolekcí Classic Brilliant jsme doplnili řadu Victorinox Classic o tyto vynikající kompaktní kapesní nože, které jsou stále oblíbenější. Tato výjimečná
kolekce je určena pro náročné zákazníky a vyznačuje se špičkovou estetikou pro elegantní životní styl. Tři malé exklusivní modely -
Crystal, Damast a Carbon - přinášejí do tohoto příběhu svůj jedinečný nádech a přidávají mu lesk, odolnost a špičkovou eleganci.

Model Victorinox Classic SD Brilliant Damast je vyroben z 333 vrstev superpevného Damasteel®, uspořádaných do jedinečného vzoru Odin Heim se stupněm tvrdosti 60 HRC.

Nástroje:

1. čepel, malá
2. nůžky
3. pilník na nehty
4. –šroubovák 2,5 mm
5. kroužek na klíče

Parametry:

  • Délka: 58 mm
  • Výška: 7 mm
  • Šířka: 18 mm
  • Hmotnost: 24 g
  • 333 vrstev superpevného Damasteel®, uspořádaných do jedinečného vzoru Odin Heim se stupněm tvrdosti 60 HRC
  • K zářivému stylu každého kusu se dodává speciálně navržená dárková krabička a certifikát
  • Vyrobeno ve Švýcarsku

Legendární švýcarské nože Victorinox se vyrábí již od roku 1891, kdy se uskutečnila první dodávka pro armádu. Společnost Victorinox je v současnosti největším výrobcem nožů a nástrojů v Evropě, které se dováží do více jak 100 zemí světa. Světový úspěch nožů Victorinox spočívá v jejich kvalitě, ceně, bezvadné funkčnosti a mnohostrannosti použití každého nástroje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kapesní nože 58-65 mm (klíčenky)
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

victorinox-logo

Karl Elsner, zabývající se výrobou nožů, založil koncem 19. století společenstvo nožířů, které začalo vyrábět nože pro švýcarskou armádu. Tyto nože byly sice velice odolné, ale příliš těžké. A tak si Karl Elsner stanovil cíl, kterým bylo vyrobit lehký, kompaktní, mnohostranný a spolehlivý nůž. Svůj úkol splnil a roku 1897 si nechal patentovat nový zavírací nůž Original Swiss Army Knife, který sice nebyl oficiální výbavou švýcarské armády, ale důstojníci si jej kupovali sami. Díky své kvalitě a originalitě se nůž těšil velké oblibě široké veřejnosti.

Roku 1909 Karlu Elsnerovi zemřela matka, a  tak na její počest byla společnost pojmenována jejím jménem - Victoria. Vznikl také znak firmy, bílý kříž na červeném štítu, který slouží jako ochranná značka před padělky. Tento znak používá Victorinox dodnes a těžko najdete člověka, který by ho neznal. Od roku 1921 se nože začaly vyrábět z nerezavějící ocele, a tak se Karl Elsner rozhodl změnit jméno společnosti na Victorinox - spojením slov Victoria a Inox (ocel).

Kapesní nože Victorinox začaly dobývat svět. Především po 2. světové válce, kdy nože nakoupila vláda USA pro všechny složky své armády. Na základě požadavků trhu byl v dalších letech nůž rozšířen o mnoho dalších nástrojů. Klasický tvar i skladba nástrojů se dokázali přizpůsobit dle potřeb cílové skupiny zákazníků. Díky těmto vlastnostem se kapesní nože Victorinox staly legendárními. Můžeme je najít ve všech sportovních i profesních odvětvích. Victorinox vyrábí nože vybavené například USB diskem, záchranné složky využívají RescueTool, pro kutily je skvělý nůž SwissTool s kleštěmi, na golfu vládne zase Golftool. Velmi širokou nabídku zpestřují všelijaké kuriozity, například nůž na doutníky či vlajková loď společnosti - SwissChamp s 80 funkcemi.

V roce 1969 začal Victorinox vyrábět i kuchyňské nože, nože pro domácnost, nůžky a mnoho dalších kuchyňských potřeb. Dnes společnost čítá přes 1700 zaměstnanců po celém světě a její roční tržby se pohybují okolo 500 miliónů švýcarských franků.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz