Böker Solingen

boker-solingen-logo

Böker Messer - Manufaktur Solingen

Začátek výroby nožů značky Böker v městečku Remscheid se počítá od dvacátých let 17tého století a od této chvíle se drží na vrcholu oblíbenosti a kvalita je jejich synonymem. Firmu založili bratři Herman a Robert v roce 1829. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala 64 kovářů, 47 brusičů a mnoho pomocného personálu. Týdenní produkce byla 2000 kusů.

V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Heinrich, přestěhoval firmu Heinr. Böker Baumwerk GmbH do Solingenu, odkud pochází většina dnešní produkce. Böker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů. Vyrábí nože s pevnou čepelí, nože zavírací / kapesní, dále kuchyňské nože, stojany na nože a sady nožů, ale také břitvy, meče nebo svítilny a jiné.

Nyní firma produkuje své výrobky v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou. Dnes má firma mezinárodní zastoupení po celém světě a produkuje desítkami let prověřenou kvalitu.

Znak této německé firmy je obrovský kaštan, symbolizující malou továrnu na nástroje v německém městě Remscheid v 17. století a je nejstarším známým symbolem spojeným se jménem BÖKER. Od založení této společnosti v roce 1869 neopustil jejich manufakturu žádný nůž bez této pečeti kvality. Dlouhou historii manufaktury Böker charakterizují pohnuté časy. Jedna věc však zůstala vždy stejná: vášeň a nadšení pro mimořádné nože.


boker-solingen-holeni-kvalitni-noze-3

Díky novým nápadům, ale také zachování tradičních hodnot a udržitelnému zacházení s životním prostředím, sortiment značky Böker dnes představuje nejvyšší kvalitu a bezprecedentní rozmanitost.

Cena

8791169
18791169
3 položek celkem
boeker arbolito manicure set traveler 04BO506 1
879 Kč / ks
Kód: 04BO506
boeker arbolito manicure set traveler 04BO306
1 169 Kč / ks
Kód: 04BO306
boeker arbolito manicure set traveler 04BO606
979 Kč / ks
Kód: 04BO606

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem