Dnes v nabídce 3372 produktů...

Vykosťovací nůž Victorinox 15 cm, pružná, zakřivená a úzká čepel, dřevo

Kód: 5.6416.15
839 Kč / ks 693,39 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Vykošťovací kuchyňský nůž s 15 cm dlouhým, flexibilním, v zadní části zakřiveným a uzkým ostřím a s elegantní, trojitě nýtovanou střenkou z výběrového, modifikovaného javorového dřeva v novém designu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vykošťovací kuchyňský nůž s flexibilní, zakřivenou a úzkou čepelí Victorinox 15 cm s rukojetí z výběrového, modifikovaného javorového dřeva

(uvedený rozměr vyjadřuje délku ostří)

Vykošťovací kuchyňský nůž s 15 cm dlouhým, flexibilním, v zadní části zakřiveným a uzkým ostřím a s elegantní, trojitě nýtovanou střenkou z výběrového, modifikovaného javorového dřeva v novém designu. Kuchyňské nože a pomůcky Victorinox s kvalitní dřevěnou střenkou představují ideální volbu pro milovníky klasiky. Dřevo jako přírodní materiál je příjemný do ruky a výborně doplní atmosféru tradiční kuchyně. Úpravou (modifikací) dřeva se u něj dosahuje lepších vlastnosti jakými je větší pevnost, pružnost atp. 

  • Délka čepele: 15 cm
  • Pružná čepel
  • V zadní části u rukojeti zakřivená čepel
  • Úzká čepel
  • Nový design
  • Trojitě nýtovaná rukojeť
  • Rukojeť z výběrového, modifikovaného javorového dřeva

Doplňkové parametry

Kategorie: Kuchyňské nože
Záruka: 2 roky
Série: Rosewood
Délka čepele: 15 cm
Ostří: Rovné ostří

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ED Avatar autora | 31.3.2021
Dokonalý dranžírovací nůž
5
PJ Avatar autora | 22.11.2020
Nemohu zatím posoudit, dárek je určen na Vánoce.

victorinox-logo

Karl Elsner, zabývající se výrobou nožů, založil koncem 19. století společenstvo nožířů, které začalo vyrábět nože pro švýcarskou armádu. Tyto nože byly sice velice odolné, ale příliš těžké. A tak si Karl Elsner stanovil cíl, kterým bylo vyrobit lehký, kompaktní, mnohostranný a spolehlivý nůž. Svůj úkol splnil a roku 1897 si nechal patentovat nový zavírací nůž Original Swiss Army Knife, který sice nebyl oficiální výbavou švýcarské armády, ale důstojníci si jej kupovali sami. Díky své kvalitě a originalitě se nůž těšil velké oblibě široké veřejnosti.

Roku 1909 Karlu Elsnerovi zemřela matka, a  tak na její počest byla společnost pojmenována jejím jménem - Victoria. Vznikl také znak firmy, bílý kříž na červeném štítu, který slouží jako ochranná značka před padělky. Tento znak používá Victorinox dodnes a těžko najdete člověka, který by ho neznal. Od roku 1921 se nože začaly vyrábět z nerezavějící ocele, a tak se Karl Elsner rozhodl změnit jméno společnosti na Victorinox - spojením slov Victoria a Inox (ocel).

Kapesní nože Victorinox začaly dobývat svět. Především po 2. světové válce, kdy nože nakoupila vláda USA pro všechny složky své armády. Na základě požadavků trhu byl v dalších letech nůž rozšířen o mnoho dalších nástrojů. Klasický tvar i skladba nástrojů se dokázali přizpůsobit dle potřeb cílové skupiny zákazníků. Díky těmto vlastnostem se kapesní nože Victorinox staly legendárními. Můžeme je najít ve všech sportovních i profesních odvětvích. Victorinox vyrábí nože vybavené například USB diskem, záchranné složky využívají RescueTool, pro kutily je skvělý nůž SwissTool s kleštěmi, na golfu vládne zase Golftool. Velmi širokou nabídku zpestřují všelijaké kuriozity, například nůž na doutníky či vlajková loď společnosti - SwissChamp s 80 funkcemi.

V roce 1969 začal Victorinox vyrábět i kuchyňské nože, nože pro domácnost, nůžky a mnoho dalších kuchyňských potřeb. Dnes společnost čítá přes 1700 zaměstnanců po celém světě a její roční tržby se pohybují okolo 500 miliónů švýcarských franků.