Japonský nůž Santoku s výbrusy Victorinox Grand Maître 17 cm, dřevo

Kód: 7.7320.17G
3 159 Kč / ks 2 610,74 Kč bez DPH
Na objednávku 1-3 týdny

Kovaný kuchařský japonský nůž Santoku se 17 cm dlouhou čepelí s výbrusy a s elegantní, ergonomickou a ručně leštěnou rukojetí z palisandrového dřeva. Palisandrové dřevo je mezi odborníky na nože známé jako jeden z nejlepších druhů dřeva, což se prokázalo mnohaletým používáním v každodenní praxi. Nože luxusní řady Grand Maître jsou kované z jednoho kusu oceli a jsou excelentně vyvážené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský kuchařský nůž Santoku s výbrusy Victorinox Grand Maître 17 cm s rukojetí z palisandrového dřeva v dárkovém balení

(uvedený rozměr vyjadřuje délku čepele)

  • Délka čepele: 17 cm
  • Výbrusy po stranách čepele brání krájeným potravinám v přilepení na ostří nože
  • Ručně leštěná rukojeť z palisandrového dřeva
  • Dárkové balení

Vlastnosti řady nožů Victorinox Grand Maître:

  • kované z jediného kusu oceli
  • ergonomické a trojitě nýtované rukojeti
  • rukojeť je s čepelí spojena bezespárově - hygienicky
  • perfektní vyváženost
  • vysoká odolnost = velmi dlouhá životnost

Doplňkové parametry

Kategorie: Luxusní kované nože Grand Maître
Záruka: 2 roky
Série: Grand Maître
Délka čepele: 17 cm
Ostří: Rovné ostří

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

victorinox-logo

Karl Elsner, zabývající se výrobou nožů, založil koncem 19. století společenstvo nožířů, které začalo vyrábět nože pro švýcarskou armádu. Tyto nože byly sice velice odolné, ale příliš těžké. A tak si Karl Elsner stanovil cíl, kterým bylo vyrobit lehký, kompaktní, mnohostranný a spolehlivý nůž. Svůj úkol splnil a roku 1897 si nechal patentovat nový zavírací nůž Original Swiss Army Knife, který sice nebyl oficiální výbavou švýcarské armády, ale důstojníci si jej kupovali sami. Díky své kvalitě a originalitě se nůž těšil velké oblibě široké veřejnosti.

Roku 1909 Karlu Elsnerovi zemřela matka, a  tak na její počest byla společnost pojmenována jejím jménem - Victoria. Vznikl také znak firmy, bílý kříž na červeném štítu, který slouží jako ochranná značka před padělky. Tento znak používá Victorinox dodnes a těžko najdete člověka, který by ho neznal. Od roku 1921 se nože začaly vyrábět z nerezavějící ocele, a tak se Karl Elsner rozhodl změnit jméno společnosti na Victorinox - spojením slov Victoria a Inox (ocel).

Kapesní nože Victorinox začaly dobývat svět. Především po 2. světové válce, kdy nože nakoupila vláda USA pro všechny složky své armády. Na základě požadavků trhu byl v dalších letech nůž rozšířen o mnoho dalších nástrojů. Klasický tvar i skladba nástrojů se dokázali přizpůsobit dle potřeb cílové skupiny zákazníků. Díky těmto vlastnostem se kapesní nože Victorinox staly legendárními. Můžeme je najít ve všech sportovních i profesních odvětvích. Victorinox vyrábí nože vybavené například USB diskem, záchranné složky využívají RescueTool, pro kutily je skvělý nůž SwissTool s kleštěmi, na golfu vládne zase Golftool. Velmi širokou nabídku zpestřují všelijaké kuriozity, například nůž na doutníky či vlajková loď společnosti - SwissChamp s 80 funkcemi.

V roce 1969 začal Victorinox vyrábět i kuchyňské nože, nože pro domácnost, nůžky a mnoho dalších kuchyňských potřeb. Dnes společnost čítá přes 1700 zaměstnanců po celém světě a její roční tržby se pohybují okolo 500 miliónů švýcarských franků.