Dobrá zpráva! Jsme on-line a fungujeme dál! Veškerá expedice a doručování zásilek je bez omezení!

Důstojnický nůž Mikov M-1917

Kód: M-1917
Poslední 1 ks Limitovaná edice!
Značka: Mikov
ZdarmaZdarma
dustojnicky nuz mikov limitovana edice m 1917 generala bileho
12 700 Kč / ks 10 495,87 Kč bez DPH
Prodej ukončen

Limitovaná edice 200 ks věrné důstojnické repliky nože M-1917 generála Josefa Bílého. Tento nůž má své jedinečné výrobní číslo 170. Koupí tohoto nože přispějete na účet Vojenského fondu solidarity částkou 500,- Kč. Nůž je dodáván v luxusní dřevěné kazetě spolu s certifikátem a publikací s doplňujícími informacemi o historii této zbraně, továrnách, ve kterých se vyráběla a vojácích, kteří ji používali.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důstojnický nůž Mikov - replika nože M-1917 pro důstojníky a poddůstojníky - LIMITOVANÁ EDICE 200 KS - NŮŽ S VÝROBNÍM ČÍSLEM 170

Koupí tohoto nože přispějete částkou 500,- Kč na účet Vojenského fondu solidarity.

Vlastnosti důstojnického nože M-1917 s výrobní číslem 170:

  • Materiál čepele: nerezová ocel 420, 52-55 HRC
  • Materiál střenky: mořené bukové dřevo
  • Délka nože: 330 mm
  • Délka čepele: 210 mm
  • Šířka čepele: 28 mm
  • Tloušťka čepele: 4 mm
  • Pouzdro: kovová pochva, dřevěná kazeta

Na výrobu čepele byla použita nerezová ocel AISI 420. Na výrobu kování, erbu a nosu pochvy byla použita slitina mosazi. Rybinou zdobené ručky jsou vyrobeny z mořeného bukového dřeva. Na pochvu byl použit ocelový plech a matně černá hovězí kůže. Nůž je dodáván v polstrované dřevěné kazetě s certifikátem originality. Součástí edice je i publikace s doplňujícími informacemi o historii této zbraně, továrnách, ve kterých se vyráběla a vojácích, kteří ji používali.

Zatímco běžným typem útočného nože M-1917 byli vyzbrojováni i řadoví příslušníci útočných jednotek, jeho důstojnická varianta byla reprezentativním provedením. U útočných jednotek tak přímo symbolizovala hierarchické postavení. U jiných druhů vojska pak měl tento nůž spíše charakter módního doplňku, který velitelům při velení v boji nahrazoval šavli.

Délka nože 33 cm se středovým hrotem a falešným ostřím plně respektovala potřeby zákopové války. Pro ochranu ruky bojujícího vojáka byl nůž opatřen příčkovou záštitou ve tvaru elipsy. Rukojeť nože se pak skládala ze dvou dřevěných příložek upevněných třemi nýty ke stopce nože. Nůž M-1917 se nosil v ocelové pochvě s koženým poutkem. Od roku 1917, kdy byl nůž zaveden do výzbroje rakousko-uherské armády, byl vítanou kořistní zbraní. Vzhledem ke své jednoduché konstrukci se stal předlohou pro řadu dalších útočných nožů a ve výzbroji armád byl používán až do konce druhé světové války.

Jedním z významných velitelů naší vojenské historie byl armádní generál Josef Bílý, Jako výjimečný velitel své umění prokázal jak v řadách rakousko-uherské armády na východní a italské frontě, tak při budování armády nově se tvořícího Československa. Svůj postoj a hodnoty nezměnil ani po odchodu do zálohy, kdy se po nástupu nacismu aktivně zapojil do odboje. Nejdříve inicioval vznik a pak sám stanul v čele podzemní odbojové organizace Obrana národa. Jejím prvním velitelem se stal jako obecně uznávaná vojenská autorita s vysokým morálním a vlasteneckým kreditem. „Ať žije Československo! Psi, palte!“ byla jeho poslední slova před popravčí četou v roce 1941, která jen podtrhují sílu jeho osobnosti a hodnoty, kterým zůstal věrný až do konce svého života. V pozůstalosti po tomto výjimečném veliteli zůstalo velké množství chladných zbraním, které nejen nosil, ale také dostal jako projev úcty od svých podřízených. Řadu z nich můžete spatřit ve sbírkách Vojenského historického ústavu v Praze na Žižkově. Jeho nůž M-1917 v důstojnické úpravě však zde nenajdete, protože je součástí soukromé sbírky. Kromě toho, že chceme vzdát hold panu generálovi, který byl opravdovým vojákem a vzorem cti, je právě to další z důvodů, proč jsme se rozhodli vyrobit jeho kopii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-mikov

Mikov s.r.o. je dlouhodobým a světově uznávaným výrobcem širokého sortimentu nožů. Své výrobky dodává do obchodní sítě nejen v ČR, ale i zahraničí. Firma Mikov má za sebou již více než dvousetletou tradici ve výrobě nožů. Může se pochlubit několika oceněními v nejvyšší soutěži ČR od Asociace nožířů Bohemia Cultellatores.  

Prestižní značku získalo více druhů nožů:

  • vyhazovací nůž s dřevěnou střenkou,
  • lovecký zavírací nůž s pojistkou,
  • klasický lovecký nůž s pevnou čepelí.

Společnost Mikov s.r.o. je dobře známa především díky tomu, že kromě tradiční vysoké kvality svých výrobků nabízí sortiment, který svojí šíří oslovuje rozsáhlé spektrum zákazníků. Vyrábí nože armádní, sportovní, kapesní zavírací, vyhazovací nože, lovecké, rybářské, kuchyňské, speciální nože, atd. Nabízí rovněž nože reklamní a kusovou výrobu nožů pro sběratele.

Nejznámějším nožem firmy Mikov je však nezapomenutelný kapesní zavírací nůž nazvaný RYBIČKA. Tato rybička nechyběla snad v žádné chlapecké kapse. Čepel byla vyrobena z uhlíkové oceli a rukojeť (střenka) měla tvar a motiv rybičky. Dnešní zavírací kapesní nůž rybička se oproti původnímu typu liší čepelí z nerezové oceli a rukojetí ze slitiny zinku, ale i lehce pozměněným tvarem rukojeti.