Sada příborů Victorinox Swiss Modern 24 ks, modrá

Kód: 6.9096.11W2.24
5 290 Kč / ks 4 371,90 Kč bez DPH
> 1-3 týdny

24dílná sada příborů obsahuje 6 nožů, 6 vidliček, 6 lžic a 6 čajových lžiček s rukojetí z kvalitního syntetického materiálu (PPC). Geometricky tvarovaná rukojeť vytváří dynamický efekt a skvěle padne do ruky. Správná tvrdost čepele a laserem testovaný úhel řezu zaručují dlouhodobé zachování ostrých hran. Kuchyňské nože a příbory řady Swiss Modern mají dlouhou životnost, odolají teplotám do 100°C a lze je mýt v myčce. Tvarovaná rukojeť příborů z řady Swiss Modern oživí každou kuchyni!

Detailní informace

Detailní popis produktu

24dílná sada příborů Victorinox Swiss Modern, modrá

  • 6x Zoubkovaný nůž na rajčata Victorinox Swiss Modern, modrý, vlnité ostří, kulatá špička, délka čepele 11 cm
  • 6x Vidlička Victorinox, modrá
  • 6x Polévková lžíce Victorinox, modrá
  • 6x Čajová lžička Victorinox, modrá

 

Vlastnosti řady Victorinox Swiss Modern:

  • rukojeť z kvalitního syntetického materiálu Polypropylen Copolymere (PPC)
  • správná tvrdost čepele a laserem testovaný úhel řezu zaručují dlouhodobé zachování ostrých hran
  • lze mýt v myčce
  • dlouhá životnost

Doplňkové parametry

Kategorie: Příbory
Záruka: 2 roky
Série: Swiss Modern

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

victorinox-logo

Karl Elsner, zabývající se výrobou nožů, založil koncem 19. století společenstvo nožířů, které začalo vyrábět nože pro švýcarskou armádu. Tyto nože byly sice velice odolné, ale příliš těžké. A tak si Karl Elsner stanovil cíl, kterým bylo vyrobit lehký, kompaktní, mnohostranný a spolehlivý nůž. Svůj úkol splnil a roku 1897 si nechal patentovat nový zavírací nůž Original Swiss Army Knife, který sice nebyl oficiální výbavou švýcarské armády, ale důstojníci si jej kupovali sami. Díky své kvalitě a originalitě se nůž těšil velké oblibě široké veřejnosti.

Roku 1909 Karlu Elsnerovi zemřela matka, a  tak na její počest byla společnost pojmenována jejím jménem - Victoria. Vznikl také znak firmy, bílý kříž na červeném štítu, který slouží jako ochranná značka před padělky. Tento znak používá Victorinox dodnes a těžko najdete člověka, který by ho neznal. Od roku 1921 se nože začaly vyrábět z nerezavějící ocele, a tak se Karl Elsner rozhodl změnit jméno společnosti na Victorinox - spojením slov Victoria a Inox (ocel).

Kapesní nože Victorinox začaly dobývat svět. Především po 2. světové válce, kdy nože nakoupila vláda USA pro všechny složky své armády. Na základě požadavků trhu byl v dalších letech nůž rozšířen o mnoho dalších nástrojů. Klasický tvar i skladba nástrojů se dokázali přizpůsobit dle potřeb cílové skupiny zákazníků. Díky těmto vlastnostem se kapesní nože Victorinox staly legendárními. Můžeme je najít ve všech sportovních i profesních odvětvích. Victorinox vyrábí nože vybavené například USB diskem, záchranné složky využívají RescueTool, pro kutily je skvělý nůž SwissTool s kleštěmi, na golfu vládne zase Golftool. Velmi širokou nabídku zpestřují všelijaké kuriozity, například nůž na doutníky či vlajková loď společnosti - SwissChamp s 80 funkcemi.

V roce 1969 začal Victorinox vyrábět i kuchyňské nože, nože pro domácnost, nůžky a mnoho dalších kuchyňských potřeb. Dnes společnost čítá přes 1700 zaměstnanců po celém světě a její roční tržby se pohybují okolo 500 miliónů švýcarských franků.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz