NOVINKA! Nákup na splátky od 1000 Kč

Kapesní nůž Victorinox Spartan Onyx Black, 91 mm

Kód: 1.3603.31P
Novinka
Značka: Victorinox
ZdarmaZdarma
kapesni nuz victorinox spartan onyx black edition 2020
2 569 Kč / ks 2 123,14 Kč bez DPH
Na objednávku 1-3 týdny

Kapesní nůž o velikosti 91 mm. Nože z řady Onyx Black jsou ošetřeny polyspektrálním procesem pro větší odolnost. Nástroje: velká čepel, malá čepel, vývrtka, otvírák na konzervy s mylým šroubovákem, otvírák lahví se šroubovákem, odstraňovač izolace drátů, výstružník, kroužek na klíče, pinzeta, párátko.


Detailní informace

Detailní popis produktu

Řada Onyx Black - kapesní nůž Victorinox Spartan Onyx Black 91 mm.

(uvedený rozměr vyjadřuje délku zavřeného nože)

Exkluzivní kolekce Onyx Black je další elegantní řadou od firmy Victorinox. Každý nůž je ošetřen polyspektrálním procesem, kdy je na nerezovou ocel aplikována vrstva oxidu chromitého, která vytváří odolný a vysoce estetický povrch. Tohoto efektu nelze dosáhnout za použití laku či pigmentu. Výsledkem je trvanlivý, hladký a lesklý černý tón, který dodává noži hloubku a atraktivitu. Tato řada nožů je určena zákazníkům, kteří hledají výjimečný a elegantní produkt.

 • Délka 91 mm
 • Výška 14,5 mm
 • Hmotnost 60 g
 • Všechny součásti nože jsou v černé barvě.
 • Multifunkční nože s polyspektrální úpravou povrchu.
 • Povrch odolný proti poškrábání a blednutí.
 • Střenky jsou z Cellidoru.
 • Vyrobeno ve Švýcarsku.

Nástroje kapesního nože Spartan Onyx Black:

 1. Velká čepel.
 2. Malá čepel.
 3. Vývrtka.
 4. Otvírák na konzervy s:
 5.  - malý šroubovák
 6. Otvírák lahví s:
 7.  - šroubovák.
 8. Odstraňovač izolace drátů.
 9. Výstružník.
 10. Kroužek na klíče
 11. Pinzeta.
 12. Párátko.

Legendární švýcarské nože Victorinox se vyrábí již od roku 1891, kdy se uskutečnila první dodávka pro armádu. Společnost Victorinox je v současnosti největším výrobcem nožů a nástrojů v Evropě, které se dováží do více jak 100 zemí světa. Světový úspěch nožů Victorinox spočívá v jejich kvalitě, ceně, bezvadné funkčnosti a mnohostrannosti použití každého nástroje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kapesní nože 91-93 mm
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

victorinox-logo

Karl Elsner, zabývající se výrobou nožů, založil koncem 19. století společenstvo nožířů, které začalo vyrábět nože pro švýcarskou armádu. Tyto nože byly sice velice odolné, ale příliš těžké. A tak si Karl Elsner stanovil cíl, kterým bylo vyrobit lehký, kompaktní, mnohostranný a spolehlivý nůž. Svůj úkol splnil a roku 1897 si nechal patentovat nový zavírací nůž Original Swiss Army Knife, který sice nebyl oficiální výbavou švýcarské armády, ale důstojníci si jej kupovali sami. Díky své kvalitě a originalitě se nůž těšil velké oblibě široké veřejnosti.

Roku 1909 Karlu Elsnerovi zemřela matka, a  tak na její počest byla společnost pojmenována jejím jménem - Victoria. Vznikl také znak firmy, bílý kříž na červeném štítu, který slouží jako ochranná značka před padělky. Tento znak používá Victorinox dodnes a těžko najdete člověka, který by ho neznal. Od roku 1921 se nože začaly vyrábět z nerezavějící ocele, a tak se Karl Elsner rozhodl změnit jméno společnosti na Victorinox - spojením slov Victoria a Inox (ocel).

Kapesní nože Victorinox začaly dobývat svět. Především po 2. světové válce, kdy nože nakoupila vláda USA pro všechny složky své armády. Na základě požadavků trhu byl v dalších letech nůž rozšířen o mnoho dalších nástrojů. Klasický tvar i skladba nástrojů se dokázali přizpůsobit dle potřeb cílové skupiny zákazníků. Díky těmto vlastnostem se kapesní nože Victorinox staly legendárními. Můžeme je najít ve všech sportovních i profesních odvětvích. Victorinox vyrábí nože vybavené například USB diskem, záchranné složky využívají RescueTool, pro kutily je skvělý nůž SwissTool s kleštěmi, na golfu vládne zase Golftool. Velmi širokou nabídku zpestřují všelijaké kuriozity, například nůž na doutníky či vlajková loď společnosti - SwissChamp s 80 funkcemi.

V roce 1969 začal Victorinox vyrábět i kuchyňské nože, nože pro domácnost, nůžky a mnoho dalších kuchyňských potřeb. Dnes společnost čítá přes 1700 zaměstnanců po celém světě a její roční tržby se pohybují okolo 500 miliónů švýcarských franků.