Mějte v kuchyni pořádek aneb Jak skladovat kuchyňské nože

Když budete mít své nože jen tak pohozené v zásuvce s ostatním kuchyňským náčiním, snadno se vám ztupí a poničí. Proto je, kromě pravidelného broušení, správné uložení a skladování kuchyňských nožů nedílnou součástí dokonalé péče o vaše miláčky. Dnes je na trhu mnoho vychytávek pro ukládání nožů, proto vám přinášíme stručný přehled, abyste si mohli jednoduše vybrat způsob, který sedne přímo vám a vaší kuchyni :-)


Blok na nože

bloky-stojany-na-noze_1

Blok neboli stojan na nože si můžete umístit kamkoliv na pracovní plochu, nože tak budete mít stále po ruce! Nabízíme vám bloky mnoha velikostí pro různý počet a délku nožů, ve vybraných je také otvor pro ocílku a kuchyňské nůžky. Používané materiály (včetně dřeva) jsou rezistentní vůči vlhku, takže se nedeformují, nesmršťují ani nebobtnají. V kuchyni, kde je neustálé vlhko, tuto vlastnost určitě oceníte, bloky vám díky ní vydrží celou věčnost.

                                                                                                                                                                       bloky-stojany-na-noze-se-stetinami

A protože stojany mohou zastávat i funkci luxusního designového prvku vaší kuchyně, můžete vybírat z mnoha cool materiálů, jako je bukové a jasanové dřevo v mnoha povrchových úpravách, nerezová ocel nebo třeba beton.

Kategorie: Bloky na nože a magnetické lišty

 


 Magnetická lišta

magneticke-listy-na-kuchynske-noze-na-kuchynskou-linku_1

Magnetická lišta je asi nejpraktičtějším způsobem, jak ukládat kuchyňské nože. Extra silné magnetické proužky zajišťují bezpečné, viditelné a prostorově úsporné uložení. Po použití nůž pouze omyjete, osušíte a jednoduše přiložíte na lištu, kterou si pomocí dvou vrutů přiděláte kamkoli nad kuchyňskou linku nebo jiný pracovní prostor, abyste své pomocníky měli neustále po ruce. Pokud máte své nože jako chloubu a nevadí vám je mít neustále na očích, neváhejte!

Naše nabídka obsahuje magnetické lišty v délce 30-50 cm, vybírat můžete také z různých materiálů - termo bukové dřevo, kaučukové dřevo, hliník, pochromovaný nebo černý odolný plast.

Kategorie: Bloky na nože a magnetické lišty

 


 Organizér na nože do zásuvky

zasuvkove-poradace-organizery-do-zasuvky-na-kuchynske-noze-1

Zásuvkové organizéry, chcete-li pořadače na kuchyňské nože, jsou vhodným řešením pro ty, kteří chtějí mít nože schované v šuplíku, aniž by se ztupily. Nože uložené v organizéru mají ostří chráněno před poškozením a vy máte dokonalý přehled o tom, kde se jaký nůž nachází. Díky drážkám jsou od sebe nože bezpečně oddělené a vždy po ruce. Pořadače jsou vhodné do všech standartních zásuvek a výsuvů, jejich délka je 43 cm a vejdou se do nich nože s délkou čepele až do 23 cm.

V našem eshopu si můžete zakoupit organizéry z bukového dřeva nebo plastu, a to buď v menší verzi pro 7 nožů, nebo ve verzi větší, která pojme až 15 kuchyňských nožů!

Kategorie: Bloky na nože a magnetické lišty

 


Pouzdro na nože

tasky-pouzdra-obaly-mapy-na-kuchynske-noze

Kuchařská taška, pouzdro, obal nebo mapa, jak jí říkají profesionálové, je vhodná pro kuchaře, kteří mají rádi své kuchyňské nože neustále u sebe. Samozřejmě je tento způsob ukládání nožů výsadou profesionálních kuchařů, ale pokud také nenávidíte, když přijedete třeba do prázdninového apartmánu a zjistíte, že se týden budete muset potýkat s tupými a nekvalitními „pižlátky“, je mapa na kuchyňské nože určena právě pro vás. Díky ní si totiž své vymazlené nože budete moci vzít s sebou kamkoliv vás napadne. Na dovolenou, na chatu, na společné vaření či grilování u přátel, prostě všude!

Pouzdra mohou být rolovací nebo skládací, ze syntetické kůže nebo z velmi pevné tkaniny. Zavírání bývá na cvočky, klasický nebo suchý zip. Dražší futrály jsou vybaveny uchem, popruhem a dokonce číselným zámkem! Pouzdra jsou omyvatelná a vyrábí se v mnoha velikostech pro různý počet a délku nožů. Cestujte se svými noži!

Kategorie: Kuchařské sady, obaly, kufříky

 


 Ochrana ostří

ochrana-ostri-kuchynskych-nozu-1

Pokud preferujete možnost uklidit nůž tam, kam vás zrovna napadne, doporučujeme koupi ochrany ostří. Čepel tak bude chráněna před ztupením a poškrábáním, i když se bude třeba válet mezi ostatními kuchyňskými pomůckami. Ochranu je také vhodné použít při přepravě nožů v kuchařské mapě nebo kufříku.

Nabízíme ochrany pro různě velké nože, a to klasické s měkkým plstěným vnitřkem nebo magnetické, které mají tu výhodu, že si je můžete oříznout tak, aby přesně padly na jakoukoliv délku čepele.

Chraňte své nože před poškozením, oplatí vám to perfektními řeznými vlastnostmi a dlouhou životností.

Kategorie: Ochrana ostří